Zum Inhalt springen

Kanton Quiberon

Us der alemannische Wikipedia, der freie Dialäkt-Enzyklopedy
Kanton Kanton Quiberon
Region Bretagne
Département Morbihan
Arrondissement Lorient
Hauiptort Quiberon
Generàlrot
lfd. Àmtszit
Karine Bellec
Gérard Pierre
2015-2021
Grìndungsdàtum 15. Februar 1790
Inwohner 38.154 (1. Jan. 2023)
Bevelkerungsdicht 138 Inw./km²
Fleche 277,40 km²
Gmeine 16
INSEE-Code 5617

Làg vum Kanton Kanton Quiberon ìm
Département Morbihan

Dr Kanton Quiberon (franzesisch Canton de Quiberon, bretonisch Kanton Kiberen) isch e Kanton im Arrondissement Lorient im franzesische Département Morbihan in dr Region Bretagne. Dr Hauptort isch Quiberon.

Zum Kanton ghere 16 Gmaine:

Gmai  Bretonisch   Yywohner 
(2023)
 Flechi 
(km²)
 Code postal   Code Insee 
BangorBangor99425,545636056009
BelzBelz3.89315,675655056013
CarnacKarnag4.19432,715634056034
ErdevenAn Ardeven4.00830,645641056054
ÉtelAn Intel2.0741,745641056055
HœdicEdig1042,085617056085
Île-d’HouatHouad2192,915617056086
LocmariaLokmaria-ar-Gerveur97820,555636056114
Locoal-MendonLokoal-Mendon3.53039,975655056119
Le PalaisPorzh-Lae2.59917,435636056152
PloemelPleñver3.17525,165640056161
PlouharnelPlouharnel2.28518,325634056168
Quiberon Kiberen4.8768,835617056186
Saint-Pierre-QuiberonSant-Pêr-Kiberen2.3447,545651056234
SauzonSaozon1.03622,115636056241
La Trinité-sur-MerAn Drindeg-Karnag1.8456,205647056258
Kanton QuiberonKiberen38.154277,40-5617

Gmaine bis 2015

[ändere | Quälltäxt bearbeite]

Bis zue dr Neiornig vu dr Kanton anne 2015 hän die Gmaine zum Kanton ghert: Carnac, Hœdic, Île-d’Houat, Plouharnel, Quiberon (Hauptort), Saint-Pierre-Quiberon un La Trinité-sur-Mer.