Zum Inhalt springen

Kanton Gourin

Us der alemannische Wikipedia, der freie Dialäkt-Enzyklopedy
Kanton Kanton Gourin
Region Bretagne
Département Morbihan
Arrondissement Pontivy
Hauiptort Gourin
Generàlrot
lfd. Àmtszit
Christian Derrien
Ghislaine Langlet
2015-2021
Grìndungsdàtum 15. Februar 1790
Inwohner 34.213 (1. Jan. 2023)
Bevelkerungsdicht 33 Inw./km²
Fleche 1.031,28 km²
Gmeine 29
INSEE-Code 5602

Làg vum Kanton Kanton Gourin ìm
Département Morbihan

Dr Kanton Gourin (franzesisch Canton de Gourin, bretonisch Kanton Govrein) isch e Kanton im Arrondissement Pontivy im franzesische Département Morbihan in dr Region Bretagne. Dr Hauptort isch Gourin.

Zum Kanton ghere 29 Gmaine:

Gmai  Bretonisch   Yywohner 
(2023)
 Flechi 
(km²)
 Code postal   Code Insee 
BernéBerne1.55134,775624056014
CléguérecKlegereg2.88562,995648056041
Le CroistyAr C'hroesti73915,885654056048
Le FaouëtAr Faoued2.81434,035632056057
Gourin Govrein3.96074,725611056066
Guémené-sur-ScorffAr Gemene1.1751,175616056073
GuiscriffGwiskri2.03785,465656056081
KergristKergrist71429,665630056093
KernasclédenKernaskledenn4189,265654056264
LangoëlanLanwelan40322,275616056099
LangonnetLangoned1.93085,405663056100
LanvénégenLannejenn1.14529,425632056105
LignolAn Ignol86138,435616056110
LocmaloLokmac'hloù89023,915616056113
MalguénacMalgeneg1.85738,455630056125
MeslanMêlann1.47937,135632056131
NeulliacNeulieg1.48230,995630056146
PersquenPersken1.97819,965616056156
PloërdutPleurdud1.25575,835616056163
PlourayPlourae1.06039,095677056170
PriziacPrizieg1.03744,635632056182
RoudouallecRoudoualleg72224,825611056199
Le SaintAr Sent61231,035611056201
Saint-AignanSant-Inan63727,335648056203
Saint-Caradec-TrégomelSant-Karadeg-Tregonvael46716,125654056210
Saint-TugdualSant-Tudal37619,975654056238
Sainte-BrigitteBerc'hed17817,745648056209
SéglienSeglian67338,365616056242
SilfiacSilieg49122,465648056245
Kanton GourinGovrein34.2131.031,28-5609

Gmaine bis 2015

[ändere | Quälltäxt bearbeite]

Bis zue dr Neiornig vu dr Kanton anne 2015 hän die Gmaine zum Kanton ghert: Gourin (Hauptort), Langonnet, Plouray, Roudouallec un Le Saint.