Zum Inhalt springen

Kanton Pontivy

Us der alemannische Wikipedia, der freie Dialäkt-Enzyklopedy
Kanton Kanton Pontivy
Region Bretagne
Département Morbihan
Arrondissement Pontivy
Hauiptort Pontivy
Generàlrot
lfd. Àmtszit
Soizic Perrault
Benoît Quero
2015-2021
Grìndungsdàtum 15. Februar 1790
Inwohner 43.180 (1. Jan. 2023)
Bevelkerungsdicht 92 Inw./km²
Fleche 468,96 km²
Gmeine 15
INSEE-Code 5615

Làg vum Kanton Kanton Pontivy ìm
Département Morbihan

Dr Kanton Pontivy (franzesisch Canton de Pontivy, bretonisch Kanton Pondi) isch e Kanton im Arrondissement Pontivy im franzesische Département Morbihan in dr Region Bretagne. Dr Hauptort isch Pontivy.

Zum Kanton ghere fufzeh Gmaine:

Gmai  Bretonisch   Yywohner 
(2023)
 Flechi 
(km²)
 Code postal   Code Insee 
BaudBaod6.36748,095615056010
CroixanvecKroeshañvegUngültiger Metadaten-Schlüssel 56049 6,095692056049
GueltasGweltaz55120,455692056072
GuéninGwennin1.92128,715615056074
GuernGwern1.41147,015631056076
KerfournKerforn85219,465692056092
Le SournAr Sorn2.12116,055630056246
MelrandMêlrant1.59840,395631056128
Noyal-PontivyNoal-Pondi3.60653,455692056151
Pluméliau-Bieuzy4.63286,7056310, 5693056173
Pontivy Pondi14.64024,855630056178
Saint-BarthélemyBartelame1.19721,905615056207
Saint-GérandSant-Jelan1.31218,055692056213
Saint-GonnerySant-Goneri1.08716,295692056215
Saint-ThuriauSant-Turiav1.88521,475630056237
Kanton PontivyPondi43.180468,96-5615

Veränderigen im Bstand vu dr Gmaine syt 2015

[ändere | Quälltäxt bearbeite]

2019: Fusion Bieuzy un Pluméliau → Pluméliau-Bieuzy

Gmaine bis 2015

[ändere | Quälltäxt bearbeite]

Bis zue dr Neiornig vu dr Kanton anne 2015 hän die Gmaine zum Kanton ghert: Croixanvec, Gueltas, Guern, Kerfourn, Noyal-Pontivy, Pontivy (Hauptort), Saint-Gérand, Saint-Gonnery, Saint-Thuriau un Le Sourn.