Zum Inhalt springen

Kanton Plabennec

Us der alemannische Wikipedia, der freie Dialäkt-Enzyklopedy
Kanton Kanton Plabennec
Region Bretagne
Département Finistère
Arrondissement Brest
Hauiptort Plabennec
Generàlrot
lfd. Àmtszit
Bernard Gibergues
Marguerite Lamour
2015-2021
Grìndungsdàtum 15. Februar 1790
Inwohner 42.303 (1. Jan. 2023)
Bevelkerungsdicht 163 Inw./km²
Fleche 259,58 km²
Gmeine 13
INSEE-Code 2918

Làg vum Kanton Kanton Plabennec ìm
Département Finistère

Dr Kanton Plabennec (breton. Kanton Plabenneg, frz. Canton de Plabennec) isch e Kanton im Arrondissement Brest im franzesische Département Finistère in dr Region Bretagne. Hauptort vum Kanton isch Plabennec.

Dr Kanton Plabennec bstoht us 13 Gmaine:

Gmai  Bretonisch   Yywohner 
(2023)
 Flechi 
(km²)
 Code postal   Code Insee 
Bourg-BlancAr Vourc'h-Wenn3.57328.312986029015
Coat-MéalKoz-Meal1.13310.822987029035
Kersaint-PlabennecKersent-Plabenneg1.57111.952986029095
Lampaul-PloudalmézeauLambaol-Gwitalmeze8166.352983029099
LandédaLandeda3.70210.982987029101
LandunvezLandunvez1.57913.532984029109
LannilisLanniliz5.70923.522987029117
PlabennecPlabenneg8.68650.432986029160
PloudalmézeauGwitalmeze6.52223.182983029178
PlouguinPlougin2.26831.022983029196
PlouvienPlouvien3.96833.702986029209
Saint-PabuSant-Pabu2.0879.942983029257
TréglonouTreglonoù6895.852987029290
Kanton PlabennecPlabenneg42.303259.58-2918

Gmaine bis 2015

[ändere | Quälltäxt bearbeite]

Bis zue dr Neiornig vu dr Kanton anne 2015 hän die Gmaine zum Kanton ghert: Bourg-Blanc, Coat-Méal, Le Drennec, Kernilis, Kersaint-Plabennec, Lanarvily, Loc-Brévalaire, Plabennec (Hauptort) un Plouvien.

Bevelkerigsentwicklig

[ändere | Quälltäxt bearbeite]
1962 1968 1975 1982 1990 1999 2006 2012
11.67611.76513.34516.18217.24118.15419.89121.618