Zum Inhalt springen

Kanton Rìxe

Us der alemannische Wikipedia, der freie Dialäkt-Enzyklopedy
Kanton Kanton Rìxe
Region Grand Est
Département Owerelsàss
Arrondissement Mìlhüüsa
Hauiptort Rìxe
Generàlrot
lfd. Àmtszit
Marc Munck
Patricia Bohn
2017-2021
Inwohner 49.323 (1. Jan. 2023)
Bevelkerungsdicht 271 Inw./km²
Fleche 181,88 km²
Gmeine 12
INSEE-Code 6813

Làg vum Kanton Kanton Rìxe ìm
Département Owerelsàss

Dr Kanton Rìxe ìsch a Kanton ìm Owerelsàss ìn dr Region Grand Est z Frànkrich. Hauiptort (frz. bureau centralisateur) vum Kànton ìsch Rìxe.

Dr Kanton isch zem 22. März 2015 nej grinda worra.[1]

 Gmeind   Elsässisch   Ditsch   Iiwohner 
(2023)
 Fleche 
(km²)
 Code
postal
 
Code
Insee
BaldersheimBàlderscheBaldersheim2.59612,766839068015
BantzenheimBànzeneBanzenheim1.63021,226849068020
BattenheimBàtteneBattenheim1.56016,886839068022
ChalampéSchàlàmpiEichwald9964,776849068064
HabsheimHàbseHabsheim5.07615,636844068118
HombourgHumburgHomburg1.35815,326849068144
NifferNifferNiffer9858,726868068238
OttmarsheimOttmerscheOttmarsheim2.05425,676849068253
Petit-LandauLàndàiLandau82217,516849068254
RiedisheimRiedseRiedisheim12.2006,966840068271
RixheimRìxaRixheim14.38019,536817068278
SausheimSàiseSausheim5.66616,916839068300
Kanton RixheimRìxaRixheim49.323181.88-6813
  1. ↑ Dekret Nr. 2014-207 vom frànzeesche Ìnnaminischterium fìr d Nejgstàltung vu Kanton im Département Haut-Rhin